Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Akcja informacyjna podczas spotkania korporacji Roche
Tagged:  •  
Image: 
rocheodprawa.png

W dniu 10 maja przedstawiciele centrali korporacji Roche z Bazylei zorganizowali w kinie w Galerii Mokotów w Warszawie spotkanie z ponad stoma pracownikami biura Roche Polska. Związek Syndykalistów Polski, który prowadzi kampanię przeciw stosowaniu śmieciowego zatrudnienia przez firmę, oraz walczy ze zwolnieniem z pracy jednego ze swoich aktywistów, został poinformowany o tym spotkaniu, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie akcji informacyjnej.

Najpierw rozdano w kinie ulotki i oplakatowano centrum handlowe. Ochrona Galerii sprawiła, że trudno było pozostać w jednym miejscu. Rozdano więc ulotki klientom Galerii, a plakaty zostały też rozwieszone na ulicy pomiędzy Galerią Mokotów, a biurem firmy, na trasie, która codziennie pokonują pracownicy idąc na posiłek. Podczas akcji potępiono praktyki giganta farmaceutycznego i chciwość korporacji, domagając się stałego i pewnego zatrudnienia dla wszystkich pracowników firmy.

Reakcje klientów centrum handlowego były lepsze niż spodziewane. Wiele osób brało ulotki i wyrażało swoją dezaprobatę dla działań korporacji. Silna obecność ochrony (która być może była uprzedzona) uniemożliwiła przeprowadzenie dalszych działań.

roche.zsp.net.pl