Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Najgorsi Pracodawcy - Konkurs

W dniu 27 października odbyło się pierwsze posiedzenie w sprawie z oskarżenia Pawła Śpiewaka, dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego, przeciwko członkowi Związku Syndykalistów Polski.

Chodzi o to, że Paweł Śpiewak znalazł się na liście najgorszych pracodawców 2013 roku, sporządzonej przez ZSP na podstawie zgłoszeń pracowników. Pracownicy zarzucali dyrektorowi m.in. nadużywanie umów czasowych, mobbing, prześladowanie członków związków zawodowych, autorytarny, niezrozumiały dla pracowników sposób obsadzania odpowiedzialnych stanowisk i stawianie fałszywych zarzutów pracownikom. Zdaniem niektórych z nich, działania sądowe dyrektora świadczą o próbie uciszenia głosów krytycznych wobec sytuacji w ŻiH, a w szczególności krytyki sposobu działania dyrektora.

Podczas pierwszego posiedzenia sądu zeznawali pracownicy kadr, będący świadkami powołanymi przez stronę powodową. Pytania zadawane świadkom dotyczyły zarzutu kierowania pracowników naukowych do wykonywania nużącej pracy poniżej ich kwalifikacji z powodu ich przynależności związkowej. Omówiono też kwestię przywrócenia do pracy pracowników niesłusznie zwolnionych przez dyrekcję, co nakazał sąd.

Image: 
najgorsi2013.jpg

Została rozstrzygnięta szósta już edycja konkursu Najgorszy Pracodawca Roku organizowana dorocznie przez Związek Syndykalistów Polski. Jury brało pod uwagę kandydatury zgłoszone przez internautów.

Najgorszym pracodawcą roku 2013 została sieć sklepów Dino. Oto cała piątka laureatów konkursu.

1. Dino - sieć marketów
2. Paweł Śpiewak, dyr. Żydowskiego Instytutu Historycznego
3. Impuls - agencja ochrony
4. Kawiarnia Naukowa Kraków
5. Były dyr. Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej

Dino

Sieć Dino zasłynęła w poprzednim roku aferą związaną ze zwalnianiem pracownic zakładających związki zawodowe. Doszło do takiej paranoi pośród kierownictwa poszczególnych marketów, że zwalniane były osoby, które zalajkowały stronę związku na facebooku. Szefostwo Dino pozwalnialo dotychczasowych związkowców, ale również zarejestrowało podległe sobie "żółte związki zawodowe". Dodatkowymi zarzutami wobec Dino było nagminne łamanie zasad BHP. O protestach pod marketami Dino jak i całej kampanii, którą prowadzi ZSP można przeczytać na: http://dino.zsp.net.pl https://zsp.net.pl/kampanie/dino oraz na portalu cia.media.pl

Należy wspomnieć o niechlubnej roli związku zawodowego noszącego niegodną jemu nazwę "Solidarność" - to właśnie władze związku dogadały się z kierownictwem Dino by odizolować jedyną osobę, która nie dała się uciszyć i walczy o przywrócenie do pracy. Na przykładzie tego związku widać, jak bardzo wielkość pierwszej litery może zmienić znaczenie słowa w języku polskim.

Image: 
najgorsi2013.jpg

Związek Syndykalistów Polski po raz szósty organizuje konkurs na Najgorszego Pracodawcę Roku.

Konkurs jest wyrazem sprzeciwu wobec procederu łamania praw pracowniczych w naszym kraju oraz odpowiedzią na tendencyjne, przeprowadzane co roku, konkursy na najlepszych pracodawców, w których to zwykle biznesmeni dają sobie nawzajem nagrody i wyróżnienia.

W poprzednim roku mieliśmy do czynienia z wieloma przypadkami nieprzestrzegania Prawa Pracy jak i zwykłego, ludzkiego poczucia uczciwości i sprawiedliwości. Były to min.: niewypłacanie pensji, zastraszanie pracowników, zwalnianie za próby organizowania się w miejscach pracy, mobbing, stosowanie nierealnych norm, osobiste powody zwolnień czy wręcz przemoc fizyczna w stosunku do pracowników.

Jeśli uważasz, że twój (były lub obecny) pracodawca zasługuje na ten “zaszczytny” tytuł, napisz do nas na maila konkurs@najgorsipracodawcy.pl lub wypełnij formularz zgłoszeniowy. Regulamin konkursu.

Zgłoszenia prosimy wysyłać do 15 maja 2014.

Prosimy również o udostępnianie informacji o konkursie swoimi kanałami informacji.

Image: 
zlyszef.jpg

Oto laureaci konkursu Najgorszy pracodawca roku 2012 w konkursie organizowanym przez Związek Syndykalistów Polski:

- Cinema City
- ex-aequo. Eurolines
- M&M Marlena Szałapska
- Małgorzata Brusiło

Image: 
jcrop_spzzlo.png

13 czerwca pod Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Lecznictwa Warszawa-Żoliborz odbyła się akcja wręczenia dyplomu drugiego miejsca w konkursie Najgorszy Pracodawca 2011 r. SPZZLO Warszawa-Żoliborz przy ul. Szajnochy 8 zdobył drugie miejsce w konkursie w wyniku licznych zgłoszeń pracowników zakładu, którzy mieli dość niegodnego traktowania ich przez dyrekcję. Głównym powodem skarg był wymóg ślepej lojalności wobec kierownictwa i zakaz samodzielnego myślenia, dyskryminacja pracowników i bulwersujący sposób zwalniania nawet wieloletnich pracowników.

Wyłonieni zostali laureaci tytułu Najgorszy Pracodawca Roku 2011. Jury wyłoniło 5 firm, których "zasługi" w łamaniu praw pracowniczych były najbardziej rażące.

Oto Najgorsi Pracodawcy 2011:

1. Empik
2. SPZZLO Warszawa-Żoliborz
3. Zajazd "Byczy Róg" w Boboszewie
4. Wojskowy Instytut Medyczny
5. Eurofins Steins Laboratorium w Malborku

Empik był najczęściej zgłaszaną firmą do tegorocznego konkursu. Pracownicy są zdeterminowani i gotowi do walki przeciw pracodawcy.

Z tego też względu, Związek Syndykalistów Polski - Warszawa organizuje pikietę pod salonem Empik na Nowym Świecie w sobotę 21 kwietnia.

Image: 
najgorsism.png

Związek Syndykalistów Polski organizuje po raz czwarty konkurs na najgorszych pracodawców roku. Konkurs ten jest odpowiedzią na przeprowadzane co roku konkursy na "najlepszych" pracodawców.

ZSP oczekuje na zgłoszenia kandydatów do tytułu "Najgorszego pracodawcy roku" do 1 marca 2012. Zwycięzca konkursu dostaje od związku certyfikat oraz darmowe porady, jak polepszyć warunki pracy w firmie.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: konkurs@najgorsipracodawcy.pl

Ściągnij plakat do drukowania! A4 | A3

Image: 
236FabrykaLogo.jpg

Kolejny pracodawca nie chce być wymieniany na liście konkursu Najgorsi Pracodawcy 2010 r. Tym razem, chodzi o Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny. To miejsce pracy uzyskało specjalne miejsce w Konkursie, ze względu na „lansiarski” wizerunek i duże "zasługi” w gentryfikacji warszawskiej Pragi. Jak pisali pracownicy, którzy przysłali zgłoszenie do konkursu:

„Pracodawca ten stosuje stawkę 6,50 za godzinę, nie stosuje się do regulacji dotyczących wypoczynku pracowników, stosuje mobbing. W sezonie letnim pracownicy pracują od godziny 9:00 do 5:00 następnego dnia i zaczynają pracę znowu o godzinie 9:00, czyli po 4 h od wyjścia z pracy bez możliwości snu, Zdarza się, że Pracownicy zostają spać w miejscu pracy, bo nie opłaca się wracać do domu. Pracodawca dolicza do faktur za imprezy masowe koszt obsługi (10% serwisu), który nigdy nie zostaje wypłacony Pracownikom. Wypłaty pensji dokonywane są nieregularnie i niezgodnie z umowami. Nawet najstarsi Pracownicy nigdy nie widzieli żadnej premii, ani nagrody, ale nagany owszem - codziennie. Kelner, który dźwigał ciężką betonową (ok. 50 kg) podstawę do parasola ogrodowego i uległ wypadkowi przy pracy w postaci upuszczenia jej na nogę nie otrzymał Pierwszej Pomocy, ani żadnego odszkodowania, czy słowa przepraszam. Pracodawca rozwiązuje umowę z Pracownikiem wypowiadając ją niestandardowo i niezgodnie z umową - mówiąc po prostu: Wyjdź, już tu nie pracujesz”.

Image: 
jcrop_bad-boss.jpg

Dziś Związek Syndykalistów Polski otrzymał od Menadżera ds. PR i Eventów i Rzecznika prasowego spółki Empik list domagający się natychmiastowego usunięcia treści zawartych w ogłoszeniu wyników konkursu na Najgorszego Pracodawcę 2010 r. Przypomnijmy, że firma otrzymała trzecie miejsce w tym konkursie.

Image: 
szef3.png

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na Najgorszego Pracodawcę!

Możesz już głosować na Najgorszego Pracodawcę roku 2010 w konkursie organizowanym co roku przez Związek Syndykalistów Polski.

Przyjmujemy kandydatury pracodawców nagminnie łamiących prawa pracowników, odznaczających się wyjątkową arogancją i pogardą dla zdrowia psychicznego i fizycznego pracowników.

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu - każde zgłoszenie powinno opierać się na nie budzących wątpliwości, udokumentowanych lub potwierdzonych przez wiele osób przypadkach (bezpłatna praca w nadgodzinach, naruszenie zasad BHP, mobbing, itp...).

Zgłoszenia mogą być nadsyłane na adres e-mail: konkurs@najgorsipracodawcy.pl lub za pomocą formularza. Pamiętaj, by zostawić nam adres kontaktowy (może być nr. GG, e-mail, telefon) w razie gdybyśmy potrzebowali więcej informacji.

Zapoznaj się też z wynikami konkursu w poprzednich latach: Najgorsi Pracodawcy 2008 | Najgorsi Pracodawcy 2009

http://najgorsipracodawcy.pl

Subskrybuj zawartość