Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Empik nie chce figurować na liście laureatów Najgorszych Pracodawców 2010
Image: 
jcrop_bad-boss.jpg

Dziś Związek Syndykalistów Polski otrzymał od Menadżera ds. PR i Eventów i Rzecznika prasowego spółki Empik list domagający się natychmiastowego usunięcia treści zawartych w ogłoszeniu wyników konkursu na Najgorszego Pracodawcę 2010 r. Przypomnijmy, że firma otrzymała trzecie miejsce w tym konkursie.

W swoim liście, rzecznik napisała:

W imieniu Empik Sp. z o.o. wzywam Związek Syndykalistów Polski – organizatora konkursu „Najgorsi Pracodawcy Roku” do zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o warunkach pracy w Empik za pośrednictwem portalu internetowego www.najgorsipracodawcy.pl oraz ich niezwłocznego usunięcia z ww. strony internetowej.

Nieprawdziwe informacje opisujące warunki pracy w Empik, zamieszczone przez organizatora konkursu na stronie internetowej www.najgorsipracodawcy.pl, są pomówieniem godzącym w wizerunek Empik jako pracodawcy. Informacje te nie znajdują żadnego potwierdzenia w rzeczywistości.

Spółka Empik zapewnia pracownikom warunki pracy zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, jest doceniana i wyróżniana jako pracodawca (m.in. Nagroda Universum Student Survey 2010 oraz Nagroda Universum Student Survey 2011).

Przedstawicielka firmy nie podała jednak, jakie informacje nie są prawdziwe, a więc list należy potraktować jako formę groźby, nie popartej realnymi argumentami. Dodać należy, że wszelkie informacje opublikowane przez ZSP w ramach konkursu na Najgorszego Pracodawcę opierają się na informacjach przesłanych przez pracowników - a listów tych było naprawdę wiele.

Oto treść listu otrzymanego przez ZSP.