Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Akcja: Zadzwoń do Infolinii Banku Millennium! Wspieraj prawo do umowy o pracę!
Tagged:  •  
Image: 
jcrop_millennium-small.png

Jutro rozpoczyna się sprawa jednego z (byłych) pracowników Call Center Banku Millenium o ustalenie stosunku pracy. Były pracownik opisał panujące w Call Center praktyki polegające na stosowaniu umów o dzieło nawet wtedy, gdy pracownikowi przysługuje prawo do podpisania stałej umowy. W związku z tym, wzywamy wszystkich do udziału w akcji bezpośredniej poczynając od dziś!

Zadzwoń do Infolinii pod numer 801 331 331. Najprawdopodobniej połączysz się z osobą pracującą na umowie śmieciowej. Pogadaj z nią/nim tyle ile możesz. Powiedz pracownikowi, co traci pracując na umowę o dzieło (zobacz informacje poniżej) i jak można wystąpić o ustalenie stosunku pracy. Jeśli nie masz dużo czasu, podaj adres strony www.pracownik.net.pl, gdzie znajdują się takie porady.

Akcja ma kilka celów:

* Poruszenie tematu wśród pracowników Banku
* Protest przeciwko stosowaniu umów śmieciowych (Bank szybko dowie się, że była taka akcja)
* Aktywizacja osób o orientacji pro-pracowniczej (które mogą dowiedzieć się trochę więcej o tych sprawach i trochę się zaangażować - internetowi aktywiści, ruszcie się nareszcie!!!)
* Zachęcenie pracowników do organizowania się

Infolinia jest otwarta 24 godziny na dobę.

Poznaj swoje prawa! Pobierz plik PDF z informacjami o różnicy między umową zlecenie i umową o pracy. http://www.pracownik.net.pl/files/umowy.pdf

Pobierz informacje o ustalenie stosunku pracy w sądzie: http://www.pracownik.net.pl/ustalenie_stosunku_pracy_w_sadzie

Aby dowiedzieć się więcej, napisz do info@zsp.net.pl