Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Apel o wsparcie Magdy, zwolnionej za działalność związkową z sieci Dino
Tagged:  •  
Image: 
magdadino.jpg

Prosimy o wsparcie finansowe dla Magdy, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej z powodu swojej bezkompromisowej walki.

Na jesieni 2013 r., pracownice marketu Dino w Wielkopolsce założyły związek zawodowy, by walczyć o lepsze warunki pracy. Jedną z nich była Magda. Teoretycznie była chroniona przez prawo, jednak nie przedłużono jej umowy. Magda walczyła wcześniej o wprowadzenie wózków widłowych w sytuacji gdy ręczne dźwiganie ciężarów narażało pracownice na utratę zdrowia, oraz o ograniczenie zbyt licznych nadgodzin, zwłaszcza w święta.

Żółty związek zawodowy, do którego należała Magda, prowadził z pracodawcą negocjacje za jej plecami i zgodził się na to, by nie walczyć o jej przywrócenie do pracy. Próbowano także nakłonić Magdę do przyjęcia pieniędzy w zamian za powstrzymanie się od protestu przeciwko łamaniu prawa przez Dino. Magda postanowiła jednak pozostać wierna swoim zasadom, przystąpiła do ZSP i postanowiła walczyć wraz z nami aż do końca.

Magda znajduje się jednak w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Już drugi miesiąc jest bezrobotna, a czarne listy którymi wymieniają się pracodawcy powodują, że trudno jest jej znaleźć inną pracę. Magda nie poszła na żadne kompromisy i postanowiła walczyć o swoje prawa pracownicze do końca i dlatego właśnie jest w takiej a nie innej sytuacji materialnej.

Dlatego prosimy o wsparcie dla Magdy wszystkich tych, którym nieobojętna jest zdecydowana walka o prawa pracowników.

Pomoc dla Magdy zostanie przeznaczona na koszta prawne i koszty utrzymania w czasie, gdy będzie walczyć o przywrócenie do pracy w Dino. Ponieważ nie chciała bezpośrednio podawać swojego konta w publicznym apelu, zbieramy fundusze na to konto:

Jakub Gawlikowski
(PL) 05 1140 2004 0000 3702 4238 2269
BRE Bank S.A. Retail Banking, al. Mickiewicza 10, 90-050 Łódź
BIC/SWIFT: BREXPLPWMUL
SORT CODE: 11402004
z dopiskiem "dla Magdy"

Więcej informacji o tej kampanii: https://zsp.net.pl/kampanie/dino

Związek Syndykalistów Polski - Związek Wielobranżowy Warszawa