Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Dalszy ciąg protestów przeciwko mobbingowi i molestowaniu w Citibanku
Tagged:  •  
Image: 
citidemko.jpg

W piątek 16 stycznia pod główną siedzibą Citibanku odbyła się kolejna pikieta Związku Syndykalistów Polski przeciwko mobbingowi i dyskryminacji w Citibanku. Trzech pracowników banku Citibank wytoczyło bankowi pozwy. Jeden z pracowników podpadł przełożonym tym, że poszedł na urlop wychowawczy. Inny pracownik zarabiał dwa razy mniej niż nominowani po znajomości koledzy szefa i w wyniku złego traktowania popadł w depresję. Z kolei trzecia pracownica pozwała Bank Handlowy o odszkodowanie za molestowanie seksualne, mobbing i dyskryminację.

Podczas protestu, człowiek, który przedstawił się jako szef jednego z działów Citibanku, podszedł do pikietujących, by robić żarty na temat gwałtów i molestowania. Jego postawa dość dobrze wpisuje się w systemowe problemy, które trwają w strukturach Citibanku i które są przedmiotem pozwów ze strony pracowników.

Termin pikiety był skoordynowany z nadchodzącymi procesami sądowymi. W ramach kampanii planowane są również pikiety solidarnościowe pod placówkami Citibanku w innych krajach świata.