Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Dino wypłaca część wynagrodzeń za nadgodziny
Tagged:  •  
Image: 
kasa_clipped_rev_1.png

Walka byłych pracownic sieci marketów Dino o wypłacanie zaległych wynagrodzeń za nadgodziny i godziny nocne trwa już dość długo. Na początku roku, pracodawca dokonał kilkunastu wypłat byłym pracownikom Dino w Barcinie na kwotę około 2 tys. zł. Dino twierdziło wówczas, że zaspokoiło w całości żądania pracowników. Pracownicy byli jednak innego zdania i wnieśli pozwy o zapłatę zaległych wynagrodzeń. Związek Syndykalistów Polski sfinansował pomoc prawną dla jednej z pracownic, która jest członkiem naszego związku. Jej sprawa jest w toku i zbliża się kolejny termin sądowy. Systematycznie wysyłaliśmy również doniesienia o wszystkich nieprawidłowościach do terenowych oddziałów Państwowej Inspekcji Pracy w całym kraju w oparciu o spływające do nas informacje.

Na początku lipca sieć Dino zaczęła wypłacać kolejne zaległe wynagrodzenia za nadgodziny - zapewne w obawie przed dalszymi konekwencjami kontroli i spraw sądowych. Byli pracownicy marketów w Kujawsko-Pomorskim i Opolskim otrzymali w tym miesiącu łącznie około 2 tys. zł. To pokazuje, że upominanie się o należne nam pieniądze ma sens. Jeśli masz problem z zaległymi wypłatami z Dino, zgłoś się do Związku Syndykalistów Polski! Działaj z nami w obronie praw pracowników!

Niezależnie od tego, trwają postępowania sprawdzające przeciw Dino związane z nieprawidłowo przeprowadzonymi i fikcyjnymi szkoleniami BHP, w czasie których pracownicy faktycznie musieli normalnie pracować przy obsłudze sklepów.