Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Dino zwalnia za lajkowanie strony związku na Facebooku
Tagged:  •  

Jak się okazuje, ludzie mogą zostać zwolnieni z pracy w Dino za wpisy lub lajkowanie strony związku na Facebooku. Supermarket Dino już zwolnił 3 kobiety z pracy pod różnymi pretekstami. Wszystkie były działaczkami związkowymi. Walczą teraz o przywrócenie do pracy. Dwa tygodnie temu ZSP zorganizował we Wrocławiu pierwszą z serii akcji pod supermarketami Dino. Akcja była wyrazem solidarności ze zwolnionymi kobietami.

Jak się dowiadujemy, Dino zwolniło kolejne osoby – tym razem za wpisy lub nawet za lajkowanie na Facebooku strony związku pracowników Dino.

Nie będziemy tolerować takich działań pracodawcy, które łamią wszystkie zasady swobody wypowiedzi, a także prawa do zrzeszania się w związkach zawodowych. W związku z tą sytuacją, ZSP będzie organizować kolejne pikiety i akcje przeciw marketom Dino, które naruszają wolność osobistą i godność ludzi tam pracujących.

Przy okazji przypominamy pracownikom, że w kraju, w którym pracodawcy czują się bezkarni, lepiej zachować podstawowe zasady ostrożności i np. pisać pod pseudonimem, zwracając uwagę, by w postach nie było szczegółów umożliwiających identyfikację osoby piszącej.