Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Hostel24 nadal nie płaci!
Tagged:  •  
Image: 
hostel-foto-smol.jpg

Związek Syndykalistów Polski kontynuuje protesty przeciwko Hostelowi 24 mieszczącemu się na ul. Lelewela 35a w Bydgoszczy. Protest jest związany z brakiem wypłat wynagrodzeń dla byłych pracownic i pracowników Hostelu. Niektórzy pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń wymagalnych nawet jeszcze w 2013 r.! Pracodawca nie płaci pomimo istnienia prawomocnych nakazów zapłaty.

Miały już miejsce dwa protesty pod samym Hostelem i pod willą manadżera Hostelu. Sprawa stała się dość głośna w lokalnych mediach w Bydgoszczy: artykuł z Gazety Pomorskiej i audycja z Radio Pik.

W najbliższą sobotę, o godz. 14:00, pod Hostelem 24 na ul. Lelewela 35a odbędzie się kolejna pikieta ZSP.

Poniżej film z poprzedniej pikiety pod domem manadżera Hostelu.

Zarząd spółki DSE, która jest właścicielem Hostelu 24, umieścił na stronie hostelu komunikat, w którym twierdzi, że "Hostel 24 Bed & Breakfast nigdy nie był pracodawcą osób uczestniczących w manifestacjach" oraz nazwał domaganie się wypłaty za wykonaną pracę "bezprawnym wymuszeniem" i poinformował o "złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa".

Tego typu działania, dyskredytujące całkowicie Zarząd, nie spowodują oczywiście zaprzestania działań Związku Syndykalistów Polski, które zmierzają do uzyskania należnej wypłaty dla byłych pracowników hostelu.