Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Impuls nadal zalega z wypłatami. Ale walczymy o wiele więcej.
Tagged:  •  
Image: 
implsss.jpg

Firma Impuls z siedzibą przy ul. Łabiszyńskiej w Warszawie nie płaci pracownikom na czas. Nie wiadomo wobec ilu pracowników zalega z płatnościami, ale wiadomo, że zatrudnia ich na umowach śmieciowych, pozbawiając ich różnych świadczeń: urlopów, nadgodzin, oraz pensji minimalnej.

Od czasu naszych akcji wobec Impulsu, wypłacono osobom działającym z nami łącznie prawie 10 tys. złotych, ale tylko jeden pracownik otrzymał całą zaległą pensję (4 miesiące). Inni dostali tylko część. Impuls ma nadal wobec nich długi. Wiemy od innych związków, że zaległości wobec pracowników były różne, bo niektórzy pracownicy pracowali przez długi czas, a dług wobec nich wynosi tylko kilkaset złotych. Ale wobec innych pracowników, Impuls zalega na kilka tys. złotych.

To znaczy, jeśli zgodzimy się, że Impuls jest winien tylko tyle ile wynika z umowy. A stawka na którą opiewa umowa jest o wiele niższa niż krajowa stawka minimalna, którą powinni otrzymywać pracownicy. My jako związkowcy musimy więc nalegać, aby Impuls nie tylko zapłacił zaległe wynagrodzenia, ale wypłacił przynajmniej w wysokości minimalnej pensji, wraz z nadgodzinami, w sytuacji gdy można uznać, że zaistniał stosunek pracy.

Pracownicy Impulsu cierpią już zbyt długo, więc nie odpuścimy. Wzywamy wszystkich pracowników Impulsu, aby walczyli o zaległe wynagrodzenia, dopóki nie jest za późno. Firmy takie jak Impuls mogą ogłosić upadłość i zostawić ludzi całkiem na lodzie. Kto nie podejmie działań teraz, może dużo stracić.

Przypomnijmy, że kilka osób działających z nami już otrzymały część wypłat, a jedna osoba, która nie odpuściła sprawy, otrzymała wypłatę za 4 miesięcy i są informacje, że inni pracownicy, którzy podjęli działania też otrzymali częściowe wynagrodzenie. Toczą się sprawy sądowe. Są ludzie gotowi do działania – nie jesteście sami!

Nie pozwól, aby szef Cię oszukał!

Kontakt: info@zsp.net.pl