Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

IV Zjazd ZSP
Tagged:

W dniach 4-5 grudnia we Wrocławiu odbył się IV Zjazd Związku Syndykalistów Polski. W pierwszym dniu Kongresu zetespowcy głosowali nad propozycjami dotyczącymi spraw wewnętrznych zgłoszonymi przez sekcje i dyskutowali o postulatach, które będą przegłosowane w referendum. Większość propozycji dotyczyła lepszej organizacji wewnętrznej, ale także zwiększenia zasięgu propagandy (plakatów, gazet, itp.) i organizowaniu spotkań informacyjnych w innych miastach.

Oprócz tego, dyskutowaliśmy o sprawie naszego kolegi, który miał wypadek w pracy i o działaniach, które podejmiemy, jeśli pracodawca nie zapłaci odszkodowania i nie poprawi warunków BHP. W drugim dniu, odbyła się otwarta dyskusja, na którą zostali zaproszeni goście Kongresu. Były rozmowy o współpracy, o potencjalnych nowych sekcjach ZSP i o przyszłej kampanii z grupą pracowników, która się z nami skontaktowała.

Wieczorem drugiego dnia, odbyło sie spotkanie otwarte z mieszkańcami wrocławskiej dzielnicy Nadodrze (na tej dzielnicy odbywają się spotkania ZSP). Ta dzielnica doświadcza obecnie procesu gentryfikacji. Nasi koledzy z Wrocławia mają nadzieję, że uda im sie zbudować opór wobec tego procesu.

Mamy nadzieje, ze już ruszymy z nowymi kampaniami od Nowego Roku.