Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

List otwarty do zarządu sieci POLOmarket
Tagged:  •  
Image: 
protest-polo.jpg

W związku z pojawieniem się w mediach stanowiska zarządu sieci POLOmarket o braku kontaktu z naszej strony przedstawiamy swoje stanowisko w tej sprawie.

W dniu 15 marca b.r. zarząd POLOmarketu otrzymał on naszych pełnomocników listę roszczeń i postulatów. Ustalono, że kanałem kontaktowym będą nasi pełnomocnicy z Warszawy, co pan Michał Seńczuk wraz z innymi osobami z Zarządu Firmy w pełni zaakceptował i przyjął do wiadomości.

Zarząd POLOmarketu nie dotrzymał umowy i wysłał pisma do Pracowników, na które nie odpowiedzieliśmy ponieważ będziemy rozmawiali tylko według zasad ustalonych w marcu i tylko w obecności naszych pełnomocników.

Na stronach internetowych Radia PIK ukazała się również informacja, że protestują tylko byli pracownicy i osoby niezwiązane z POLOmarketem. Nie jest to prawda. W protestach biorą udział pracownicy sieci, byli pracownicy oraz osoby solidaryzujące się i nie zgadzające się na krzywdzącą politykę firmy wobec pracowników oraz łamanie zasad kodeksu pracy i BHP. Protesty organizowane są przez Związek Syndykalistów Polski, do którego należymy - jest to związek walczący z nieprawidłowościami w zakładach pracy, pomagający pracownikom upominać się o swoje prawa. Należą do niego pracownicy, którzy chcą pomagać innym na zasadzie pomocy wzajemnej i solidarności międzyludzkiej. Walczymy nie tylko o prawa pracownicze w POLOmarkecie, ale organizujemy się też w innych zakładach pracy.

Nie boimy się zawiadomień do Prokuratury, gdyż mówimy tylko prawdę. Nie damy się uciszyć! Nasze protesty będą kontynuowane do czasu, aż POLOmarket spełni wszystkie nasze postulaty.

SOLIDARNOŚĆ MIĘDZYLUDZKA I POMOC WZAJEMNA NASZĄ BRONIĄ!!!

ZSP Polo

Fotografia: Jaap Arriens https://issuu.com/riens/docs/portfolio_jaap_arriens_2016