Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Oświadczenia ZSP Warszawa o aresztowaniach podczas blokady konferencji SHALE GAS WORLD EUROPE 2011
Tagged:

Potępiamy brutalne aresztowania aktywistów protestujących w pokojowy sposób przeciw konferencji dotyczącej wydobycia gazu łupkowego. Kolejny raz jesteśmy świadkami sytuacji, w której policja bez przyczyny interweniuje, by tłumić społeczne protesty, często stosując fizyczną przemoc wobec protestujących. Nie pierwszy też raz widzimy, że policjanci są w zmowie, by obarczyć protestujących winą, choć to protestujących spotkały represje i akty przemocy.

Na tym właśnie polega rola policji: atakować, powstrzymywać protesty i aresztować ludzi, którzy protestują w imię interesu społecznego. W tym samym czasie, przymyka się oko na niewiarygodny poziom przemocy właścicieli nieruchomości przeciw lokatorom, drastyczne naruszenia praw pracowników, oraz niezliczone inne problemy zgłaszane przez zwykłych ludzi, którym policja odmawia jakiejkolwiek pomocy. W takich momentach staje się jasne, czyich interesów bronią tzw. "siły porządkowe". Państwo nie jest w stanie dać ludziom rozwiązania ich problemów, gdyż właśnie sam aparat przemocy państwowej jest źródłem ich problemów.

Protestujemy przeciwko coraz aktywniejszej działalności przemysłu związanego z wydobyciem gazu łupkowego, który może wyrządzić środowisku i źródłom wody pitnej szkody nie do naprawienia i stanowi już teraz zagrożenie dla zdrowia publicznego. Lobbyści znów próbują mamić społeczeństwo, obiecując korzyści, które w rzeczywistości spłyną wyłącznie na międzynarodowe korporacje.

ZSP Warszawa