Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Stałe umowy dla pracowników Arvato-Qualytel!
Tagged:  •  
Image: 
orangessalamcca.jpg

W dniach 12-18 stycznia 2015 r. odbędzie się międzynarodowy dzień solidarności z pracownikami Arvato-Qualytel w Hiszpanii. Nasi koledzy ze związku CNT Salamanca działają w tej firmie na rzecz stałego i bezpośredniego zatrudnienia przez tego pracodawcę. Niestety, 2 osoby już zostały „zwolnione przez nieprzedłużenie kontraktu”. Jak wiadomo, bardzo łatwo pozbyć się związkowców lub innych pracowników kiedy nie mają umów na czas nieokreślony. Tym bardziej, jeśli wciąż pracują na krótkich kontraktach. Wtedy można po prostu nie przedłużyć umowy i twierdzić, że to nie jest to samo, co zwolnienie i że nie stanowi to represji wobec związkowców. Nic dziwnego, że trudno się organizować, kiedy wielu pracowników ma umowy śmieciowe.

Pracownicy Arvato-Qualytel obsługują call center w Salamance, a ich głownym klientom jest Orange. Wszyscy nasi koledzy pracują w obsłudze klienta Orange. Pracują poprzez Arvato-Qualytel, ale byli zatrudnieni przez agencje Adecco i Randstad. Ich zdaniem, taki układ służy temu, by uniknąć zapewnienia lepszych warunków pracy, które przysługiwałyby im, gdyby Arvato-Qualytel zatrudniło ich bezpośrednio.

Po tym, jak nasi koledzy zostali zwolnieni przez nieprzedłużenie kontraktu, związek z Salamanki poprosił o akcje solidarnościowe w całej Hiszpanii. Akcje odbywają się pod biurami Arvato-Qualytel, a także pod punktami sprzedaży Orange. W zasadzie Orange nie chce bezpośrednio zatrudniać ludzi i woli korzystać z firmy, która też nie zatrudnia ludzi bezpośrednio.

W dniu 15 stycznia wesprzemy kampanię biorąc udział w pikiecie pod sklepem Orange na ul. Nowy Świat 45, o godz. 17:30.

Salamanca, Warszawa, wspólna sprawa!
Solidarność naszą bronią!