Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Szwajcaria: Demonstracja solidarnościowa ze zwolnionym związkowcem z Alima Gerber (Nestle)
Tagged:  •  

W piątek w południe w Vevey w Szwajcarii, pod główną siedzibą korporacji Nestle, odbyła się pikieta w obronie nielegalnie zwolnionego związkowca z Alimy-Gerber w Rzeszowie, Jacka Kotuły. Pan Jacek został zwolniony pod pretekstem „działania na szkodę firmy”, choć w rzeczywistości przez wiele lat działał w obronie praw pracowników zatrudnionych w zakładzie.

W pikiecie zorganizowanej przez anarchosyndykalistyczną organizację FAU-Bern, na prośbę Związku Syndykalistów Polski, uczestniczyło około 30 osób. Rozdano ulotki w języku francuskim i niemieckim przechodzącym managerom i przejeżdżającym kierowcom. Wielu kierowców włączyło klaksony w geście poparcia.

Po zakończonej akcji, członkowie FAU-Bern wydali oświadczenie prasowe i wysłali je do wszystkich agencji prasowych i gazet, zarówno francusko-, jak i niemiecko-języcznych. Akcja spotkała się z dość dużym oddźwiękiem w mediach.

Pikieta odbyła się w związku ze zbliżającą się drugą rozprawą pana Jacka Kotuły przed Sądem Pracy, która odbędzie się 19 stycznia. O pierwszej rozprawie pisaliśmy tutaj:
http://cia.bzzz.net/rzeszow_pierwsza_rozprawa_przeciwko_alima_gerber_o_n...

Więcej o tej historii można się dowiedzieć z wywiadu przeprowadzonego przez ZSP.
http://cia.bzzz.net/nestle_probuje_zlamac_zwiazki_zawodowe_w_alima_gerbe...

Więcej informacji: http://www.faubern.ch