Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Warszawa: Pikieta solidarnościowa pod Starbucks
Tagged:  •    •  
Image: 
starbucksnie.png

W ramach globalnego tygodnia akcji przeciw Starbucks organizowanego przez IWW, Związek Syndykalistów Polski zaprasza na pikietę pod barem Starbucks na pl. Bankowym w Warszawie.

Bariści w Chile domagają się kuponów żywnościowych o wartości 100 USD oraz dodatku do pensji dla pracowników z małoletnimi dziećmi. Dwa tygodnie po rozpoczęciu strajku w Chile, w Nowym Jorku sieć Starbucks zwolniła Tiffany White-Thomas, matkę dwójki małoletnich dzieci, za ogłoszenie, że przystąpiła do związku IWW. Firma nie podała oficjalnego powodu zwolnienia. Tiffany pracowała w barze na rogu Canal Street i Broadwayu przez ponad dwa lata. Miała otrzymać awans, jednak manager powiedział jej, że ponieważ jest matką, nie będzie mieć czasu dla firmy i odmówił jej awansu. Później została zwolniona za przystąpienie do związku.

Wśród postulatów protestu jest zarówno przywrócenie Tiffany do pracy, jak i uwzględnienie postulatów związkowców z Chile. Podobne akcje planowane są w Stanach Zjednoczonych i innych krajach na świecie.

Pl. Bankowy pod barem Starbucks, 30 lipca godz. 19:30