Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Wręczenie nagrody Najgorszego Pracodawcy sieci Dino
Tagged:  •  
Image: 
malytortdino.jpg

W sobotę 9 sierpnia, w Pakości w Kujawsko-Pomorskim, odbyła się kolejna z wielu pikiet Związku Syndykalistów Polski pod supermarketem Dino. Tym razem jednak pikieta miała charakter wyjątkowy, gdyż wiązała się z symbolicznym wręczeniem nagrody Najgorszego Pracodawcy 2013 r. Dino Polska SA. Sieć Dino zasłynęła w poprzednim roku aferą związaną ze zwalnianiem pracownic zakładających związki zawodowe. Doszło do takiej paranoi pośród kierownictwa poszczególnych marketów, że zwalniane były osoby, które zalajkowały stronę związku na facebooku. Szefostwo Dino pozwalnialo dotychczasowych związkowców, ale również zarejestrowało podległe sobie "żółte związki zawodowe". Dodatkowymi zarzutami wobec Dino było nagminne łamanie zasad BHP.

Nagrodą w konkursie był przepyszny tort, który jednak nie został wręczony dyrekcji (bo na to nie zasługuje), ale został zamiast tego oddany do degustacji klientom udającym się na zakupy do Dino. Klienci byli informowani o niesławnych praktykach Dino oraz o tym, że warto jest walczyć o swoje prawa, czego dowodem jest wypłacanie pod wpływem protestów zaległych wynagrodzeń za nadgodziny. Klienci otrzymali również ulotki informujące o kampanii przeciw Dino, oraz gazety "Zapłata" wydawane przez ZSP.

Jak zwykle, kierownictwo sieci wezwało na miejsce pikiety policję, jednak ta nie dopatrzyła się żadnych przejawów łamania prawa i nie ingerowała w przebieg wydarzenia. Market w Pakości jest najnowszym ze sklepów należących do Dino. Pikieta została zorganizowana dzień po jego otwarciu.

Galeria zdjęć z akcji: https://www.facebook.com/zaczekj/posts/506271186141529