Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Wykłady ZSP w Warszawie
Tagged:
Image: 
frontex3.jpg

STOP DEPORTACJOM! Wykłady w ramach DNI ANTY-FRONTEX, WARSZAWA
Data: Sobota, 21 maja 2011 r. Miejsce: Plan B, al. Wyzwolenia 18

13:00 - 15:00 Opis prawnych trudności, jakie napotykają obcokrajowcy pracujący w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. Prekaryzacja i marginalizacja i ich wpływ na zdolność do walki o swoje prawa i samoorganizacji. Sytuacja pracowników tymczasowych z zagranicy i nielegalnych pracowników-imigrantów. Przykłady organizowania się pracowników i kampanii prowadzonych wspólnie z pracownikami-imigrantami. (Związek Syndykalistów Polski)

15:15 -16:15 Libia: Frontex wobec upadku reżimu Kaddafiego. Unia Europejska podpisała z Libią Kaddafiego szereg porozumień, które uczyniły z Libii część europejskiego systemu "uzewnętrznienia" granic. Obozy internowania na terenie Libii służyły do powstrzymywania imigracji z Afryki Subsaharyjskiej do Europy. Teraz, w wyniku wojny domowej w Libii, skomplikowany system zwalczania imigracji legł w gruzach. Co będzie dalej? Prezentacja historii współpracy na linii Kaddafi-Unia Europejska i próba odgadnięcia dalszego rozwoju sytuacji. (Związek Syndykalistów Polski)

Takze:
12:00 - 13:00 Zarządzanie imigrantami, wybiórcza integracja, "nielegalni" w służbie europejskiego Kapitału (Radykalna Akcja Solidarna)

16:30-17:30 Twierdza Europa a rewolucje w świecie arabskim (Radykalna Akcja Solidarna)