Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Związkowcy ZSP Amazon domagają się realistycznych norm i podwyżek pensji
Tagged:  •  
Image: 
dronysmall.jpg

Walka związku ZSP Amazon o godne warunki pracy trwa. Po odzyskaniu zaległych wynagrodzeń za okres postojowy dla wielu pracowników agencji i usunięciu agencji Manpower, która odmawiała zapłaty za okres postojowy, czas na kolejne sprawy.

Pracownicy ze Związku Syndykalistów Polski w Amazon domagają się godnego wynagrodzenia i zredukowania zawyżonych norm produktywności. Mimo obietnic dyrekcji, stawka godzinowa nadal nie została podwyższona i nadal wynosi 13 zł brutto w Sadach pod Poznaniem. Związkowcy z ZSP domagają się podwyższenia stawki do 16 zł brutto - zgodnie z obietnicami. Taka sama podwyższona stawka powinna obowiązywać w magazynach Amazona w Bielanach Wrocławskich.

ZSP Amazon sprzeciwia się też podwyższaniu norm. Przykładowo, w ostatnim czasie normy na Packu zostały drastycznie podwyższone dla przesyłek single (z 130 na godzinę do 200 na godzinę), multi (z 100 na godz. do 180 na godz.) i large (z 80 na godz. do 90 na godz.) Nierealistyczne podwyższanie norm jest niedopuszczalne! Nie jesteśmy dronami! Domagamy się ludzkiego traktowania!

Dodatkowym postulatem związkowców ZSP, którego realizacja też była już obiecywana przez dyrekcję - jak na razie bez skutku - jest umożliwienie pracownikom realizacji zakupów ze zniżką bezpośrednio na terenie miejsca pracy, np. w kantynie.