Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Będziemy pod sądem!
Image: 
nieboj.png

Komitet Obrony Lokatorów został pozwany za umieszczenie filmu na swojej stronie internetowej. Rozprawa przeciw Komitetowi odbędzie się w poniedziałek 11 lipca, w Sądzie Okręgowym na al. Solidarnosci 127, o godz. 10:00 w sali 241.

ZSP prosi o aktywnie wsparcie pozwanych!

Jeśli zależy Ci na wsparciu głosu lokatorów i swoboda słowa - przyjdź na rozprawę! Zapraszamy już o godz. 9:30

Na 35-minutowym filmie, nakręconym w styczniu 2010 r., przedstawiona jest sytuacja dwóch rodzin, które od lat walczą, by nie utracić swoich mieszkań w prywatnej kamienicy. Opublikowanie tego filmu miało posłużyć temu, by lokatorzy mogli uzyskać swój głos w bardzo jednostronnej debacie, w której wszystkie karty zdają się być w rękach właścicieli nieruchomości, a władze samorządowe systematycznie ignorują prawa lokatorów.

Lokatorzy komunalni zostali kiedyś przypisani przez władze do nieruchomości, niezależnie od tego, czy były one wtedy państwowe, czy prywatne. Nie mieli żadnej możliwości wyboru. Następnie, po latach, zostali przekazani nowym właścicielom, zupełnie jak meble. Władze miasta nie zapewniają większości lokatorów mieszkań zamiennych, a problem dotyka najbardziej osoby starsze i o niewielkich zarobkach, które nie są w stanie znaleźć mieszkań na wolnym rynku. Taki też los stał się udziałem lokatora, który jest bohaterem filmu nagranego przez KOL.

Podczas poniedziałkowej rozprawy, Komitet Obrony Lokatorów będzie dążyć do wyjaśnienia intencji, które stały za opublikowaniem materiału. Nie zaprzestanie też starań na rzecz rozwiązywania problemów lokatorskich - w tym problemu, który stał się tematem filmu.

www.lokatorzy.info.pl