Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Byli pracownicy Citibanku wygrali sprawy o mobbing i dyskryminację
Tagged:  •  
Image: 
citibank.jpg

O mobbingu w Citibanku pisaliśmy w naszych wcześniejszych artykułach. W tej sprawie Związek Syndykalistów Polski organizował protesty, które spotkały się też z solidarnościowym wsparciem zagranicą.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Dawid i Piotr wygrali swoje sprawy przeciw Citibankowi w Sadzie Okręgowym w Warszawie. Sąd uznał, że doszło do dyskryminacji i mobbingu przez pracodawcę Bank Handlowy w Warszawie S.A. (Citibank). Sąd zasądził na ich rzecz odszkodowania z tego tytułu. Sprawa Marty o molestowanie seksualne wciąż trwa z niecierpliwością czekamy na jej finał.

Skandaliczny sposób traktowania pracowników nie przeszkadza Citibankowi otrzymywać nagród, takich jak Top Employers. Wygląda na to, że komisja programu Top Employers nie wie o warunkach zatrudnienia w Citibanku, co zamierzamy naprawić wysyłając dyrektor programu kopie wyroków w sprawie Dawida i Pawła. Korespondencję, wraz z prośbą o ustosunkowanie się do wyroków, otrzyma również centrala banku i Jacka Walkiewicza.

Zamierzamy nadal nagłaśniać sprawy naruszania praw pracowniczych przez Citibank. Napisz do Nas, a na pewno nie zostawimy cię samego! Nasz e-mail: citibank@zsp.net.pl