Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Magdalena Majorczyk, firma JMP nie płaci za pracę
Tagged:  •    •  

Z wyzyskiem, łamaniem praw pracowniczych, okradaniem ich z pensji stykamy się każdego dnia. Jednak mimo to, czasem bywamy zaskoczeni jak bezczelni są oszuści dumnie nazywający się pracodawcami. Bo publikowanie, chwalenie się efektem pracy osoby, której się nie zapłaciło ani grosza - to wyższa szkoła pychy i poczucia bezkarności. Szkołę tę bez wątpienia reprezentuje sklep mumciuch.pl i grupa JMP.

Na stronie sklepu możemy znaleźć pięknie brzmiące deklaracje - "Nasz sklep propaguje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Sklep jest zarządzany w sposób świadomy, podejmowane działania są zrównoważone, ukierunkowane nie tylko na zysk i aspekty ekonomiczne, ale także uwzględniają potrzeby i wymagania otoczenia firmy. Zwracamy uwagę na relacje z naszymi pracownikami, dostawcami, partnerami, klientami i kontrahentami."

A jak jest w praktyce? Oddajmy głos jednej z modelek, której zdjęcia możecie znaleźć na stronie sklepu - "podpisałam z panią Majorczyk (właścicielka sklepu) umowę o dzieło, według której miałam pozować do zdjęć mających reklamować produkty sklepu. Sesja przebiegła w miłej atmosferze, pani Majorczyk była bardzo miła, rozmowna i pomocna. Jak się okazało, to były tylko pozory, które miały uśpić moją czujność. Kiedy bowiem minął termin zapłaty, pieniędzy wciąż nie było na moim koncie! Próbowałam się skontaktować ze sklepem, jednak moje telefony i maile były nieustannie ignorowane. W końcu dostałam polecenie wysłania wypełnionego rachunku - mimo, że zrobiłam to jeszcze w listopadzie do dzisiaj nie zobaczyłam ani grosza z umówionej pensji. Co więcej - okazało się, że nie jestem jedyna - dotarłam do trzech osób, którym sklep nie wypłacił należnych im wynagrodzeń, wiem o kilkunastu innych."

Widać więc wyraźnie jak piękne deklaracje nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. Bezczelny kapitalista śmieje się w twarz wykorzystanej pracownicy i ani myśli wywiązać się z umowy, którą podpisał. Na szczęście w tym wypadku źle trafił - oszukana nie zamierza godzić się z takim traktowaniem i walczy o swoje. Ma przy tym pełne wsparcie Związku Syndykalistów Polski, który z dniem dzisiejszym rozpoczyna akcję protestacyjną przeciw grupie JMP. Nie spoczniemy, dopóki oszukani pracownicy nie dostaną należnych im pieniędzy i odszkodowań za zwłokę!

Jeśli Ty też jesteś osobą poszkodowaną przez JMP - zgłoś się do nas i przyłącz do walki o swoje!

Prosimy o kontakt na info@zsp.net.pl