Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Majorczyk
Tagged:  •  
Image: 
major.jpg

Relacja z akcji ZSP w Gdańsku, która odbyła się w dniu 26.04.2017

Od dłuższego czasu ZSP przypomina pani Magdalenie Majorczyk, że jak innowacyjnym by się nie było i ile nowych firm by się nie otwierało - za wykonaną pracę trzeba zapłacić. Zapewne była już ona nieco zmęczona naszym uporem. Niestety - zamiast zwyczajnie wypłacić pani Renacie należne jej pieniądze postanowiła wydać je organizując 26 kwietnia w Ergo Arenie w Gdańsku Festiwal Innowacyjnej Edukacji. Nie spodziewała się pewnie, że i tam dotrzemy, by poinformować uczestników wydarzenia, zarówno gości, jak i prelegentów, z kim mają do czynienia. Mogli się tego dowiedzieć m.in. z rozdawanej przez aktywistów ZSP ulotki o następującej treści:

"Organizatorem dzisiejszego wydarzenia „Festiwalu Innowacyjnej Edukacji” jest „Fundacja JMP - – inspiracje w edukacji”. Zarówno Fundację jak i szereg innych podmiotów:

● „Centrum szkoleniowo-wydawnicze Book Cafe”, niegdyś „Grupa JMP Magdalena Majorczyk”, obecnie czasem pod nazwą: „Magdalena Majorczyk Grupa JMP”
● „Grupa JMP sp z o. o. spółka komandytowa”
● „sklep internetowy mumciuch.pl”
● „Grupa JMP sp z o. o.”
● „JMP Consulting s.c.”

łączy wiele, nie tylko siedziba - dyskretnie usytuowana w Krakowie przy ulicy ul. Prof. W.M.Bartla 19E/25, ale też skrót „JMP”, oraz przed wszystkim Prezes „Fundacji JMP – Inspiracje w Edukacji” - Magdalena Majorczyk.

Pomimo trudności z kontaktem z panią Magdaleną Majorczyk, w szczególności w kwestiach dotyczących niewypłacania zaległych zobowiązań finansowych za wykonaną pracę, mamy nadzieję że nasze działania doprowadzą do szybkiego zakończenia sporu."

Tagged:  •  
Image: 
ergoarena.png

On April 26, members of ZSP picketed at the Festival of Educational Innovation in Gdansk, organized by the JMP Foundation. The union has conducted a number of actions against JMP and its founder, Magdalena Majorczyk after a number of workers informed of wage theft practices. Although we were eventually able to get payment last year, other workers contact us about problems with getting paid. Due to the fact that these problems continue, so will the protests.

The event was attended by a few stars and hundreds of school children, whose schools organized outings. After discussions with some teachers who alleged that they were forced to collect money from students and take them to this event, we really wonder what this is all about and how these people fund such grand events but cannot seem to pay people for their labor.

Tagged:  •  

Promocja marki

W tekście autoprezentacji na stronie internetowej Grupy JMP, jako motto przywołane są słowa Mary Lou Cook:

"Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa."

W zdaniu tym odnajdujemy wiele wskazówek, które chyba stały się dla niejednej „Januszowej biznesu” wyrocznią. „Łamanie zasad” wydaje się być najbardziej trafnym. Całość przytoczonego cytatu może posiadać głębsze znaczenie - usprawiedliwiające łamanie praw pracowniczych. Odpowiedzią na motto Grupy JMP, niechaj będą słowa pana Jakuba, dzięki któremu klatka schodowa mojego bloku jest czysta:

"Kto nie płaci za pracę ten jest zwykły złodziej"

W przeciwieństwie do autorki cytowanego motta, my posiadamy zasady! To zwykła ludzka uczciwość i poszanowanie praw pracowniczych. Mając to na uwadze, przeprowadziliśmy wywiad środowiskowy wśród sąsiadów obecnego i byłego biura Grupy JMP, co zaowocowało drobną społeczną inicjatywą - rozkolportowaniem kilkuset ulotek z ostrzeżeniem przed naszą „Januszową biznesu”. Ulotki pojawiły się w Krakowie zarówno w okolicach ul. Bartla, jak i ul. Łowieckiej.

Andrzej Finster

Tagged:  •  
Image: 
BARTLA_19e25.jpg

Przedstawiciel ZSP razem z poszkodowaną – Panią Renatą, odwiedzili 3 lutego lokal Grupy JMP, biuro Magdaleny Majorczyk.

Pismo z żądaniem uregulowania zaległych zobowiązań finansowych złożono na ręce Joanny Frączek oraz osoby tytułującej się, jako „spec. od pablik relejszyn”. „Januszowa biznesu” - Magdalena M. była nieobecna. W piśmie poinformowaliśmy, że w przypadku nieuregulowania zaległego wynagrodzenia dla Pani Renaty, z dniem 10 lutego br. rozpoczniemy kampanię na rzecz wyegzekwowania praw poszkodowanej. Grupa JMP do dziś nie zapłaciła łącznie 6775 zł za wykonaną pracę.

Reklama dźwignią handlu!

Biuro „Januszowej biznesu” w Krakowie, przy ulicy ul. Prof. W.M.Bartla 19E/25 jest skromnie wyeksponowane. Nie posiada szyldu, tabliczki informacyjnej, ba! nawet numeru lokalu. Posiada za to kamerę. Bezpieczeństwo najważniejsze! Zapewne to głęboko przemyślana taktyka promocyjna „speca od pablik relejszyn”. W trakcie, gdy pojawiliśmy się w okolicy ów spec wielokrotnie wychodził z biura, rozglądał się wokół, nerwowo paląc papierosa za papierosem. Zapewne obawiał się potencjalnych rekrutantów i klientów.

Tagged:  •  

Magdalena Majorczyk znów nie płaci! Ostrzegamy przed "Januszową biznesu".

Czytając w internecie tekst „Magdalena Majorczyk: Odwaga, kreatywność i pokora”, trudno nie odnieść wrażenia, że jest to tekst sponsorowany... Jest to jednak nieistotne, wszak autoafirmacja, to częsta cecha wśród „Januszy biznesu"... Na podstawie kariery „bohaterki”, można by wprowadzić zaszczytny tytuł „Januszowej biznesu”

Pani Renata podpisała umowę z Panią Majorczyk reprezentującą Grupę JMP, w ramach której miała świadczyć usługi neurologopedyczne dla klientów PCPR w Żywcu. Za świadczoną w czerwcu 2016 roku pracę pieniądze otrzymała dopiero w sierpniu i to po licznych telefonach i mailach. Za pracę w okresie od lipca do listopada 2016 roku, wynagrodzenia nie otrzymała do dziś. Pani Majorczyk (JMP) jest dłużna poszkodowanej 6775 zł.

Tagged:  •  

O nieuczciwym pracodawcy - Magdalenie Majorczyk i firmie JMP - pisaliśmy już tutaj. Zalegała ona z wypłacaniem wynagrodzenia jednej z modelek za „ciążową sesję zdjęciową”. Ostatecznie udało się doprowadzić do uregulowania zaległego długu, kilka tygodni temu poszkodowana otrzymała zaległe środki finansowe.

W trakcie toczącej się sprawy, do ZSP dotarły informacje o innych poszkodowanych, których cześć skierowała sprawy do sądu. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za wygraną!

Wszystkie osoby poszkodowane przez Magdalenę Majorczyk i firmę JMP, chcące dochodzić swoich racji przy wsparciu Związku Syndykalistów Polski, prosimy o kontakt na adres: info@zsp.net.pl

Tagged:  •    •  

Z wyzyskiem, łamaniem praw pracowniczych, okradaniem ich z pensji stykamy się każdego dnia. Jednak mimo to, czasem bywamy zaskoczeni jak bezczelni są oszuści dumnie nazywający się pracodawcami. Bo publikowanie, chwalenie się efektem pracy osoby, której się nie zapłaciło ani grosza - to wyższa szkoła pychy i poczucia bezkarności. Szkołę tę bez wątpienia reprezentuje sklep mumciuch.pl i grupa JMP.

Na stronie sklepu możemy znaleźć pięknie brzmiące deklaracje - "Nasz sklep propaguje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Sklep jest zarządzany w sposób świadomy, podejmowane działania są zrównoważone, ukierunkowane nie tylko na zysk i aspekty ekonomiczne, ale także uwzględniają potrzeby i wymagania otoczenia firmy. Zwracamy uwagę na relacje z naszymi pracownikami, dostawcami, partnerami, klientami i kontrahentami."

Subskrybuj zawartość