Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Nielegalne warunki pracy w Firmie Księgarskiej Jarosław Granos
Tagged:  •  
Image: 
IMG_20201206_180516.jpg

Firma Księgarska Jarosław Granos prowadzi co najmniej 3 punkty sprzedaży tanich książek na Pradze: największą z nich przy ul. Targowej 66, a pozostałe w pasażu Wileńskim i w podziemiach przy Rondzie Waszyngtona. Firma ta także zajmuje się sprzedażą książek online i ma magazyny w Starej Miłosnej. Tam właśnie pracowała studentka, która nie może się doprosić wypłaty wynagrodzenia za przepracowane godziny.

Niestety właściciel firmy wykorzystał dzwieczynę, która harowała, aby zarabiać na czynsz. Katalog nielegalnych działań jest dość typowy: najpierw właściciel zwlekał z przedstawieniem pisemnej umowy, co w samo w sobie jest już łamaniem prawa. Gdy w końcu otrzymała umowę, figurowała na niej inna liczba godzin, niż faktycznie planowana. Miało to być „tylko na papierze”. Niestety wiele osób nabiera się na takie sztuczki nieuczciwych pracodawców.

W trakcie wykonywania pracy brakowało jakiejkolwiek ewidencji czasu pracy. Skończyło się tym, że pracownica nie otrzymała większej części swojego wynagrodzenia za przepracowane godziny. Właściciel udaje, że wszystko jest w porządku, choć jego tłumaczenia są śmiechu warte.

Związek Syndykalistów Polski będzie więc protestować przeciw takiemu traktowaniu pracowników. Wzywamy właściciela Firmy Księgarskiej Jarosław Granos do uregulowania należnej pracownicy sumy. Zachęcamy naszych sasiądów na Pradze, aby unikali punktów, gdzie są łamane prawa pracownicze i zamiast tego kupowali tam, gdzie prawa pracownicze są przestrzegane.

Pikieta ZSP pod księgarnią na ul. Targowej 66 jest planowana na środę 9 grudnia o godz. 17:00