Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

PROTEST POD POLOmarketem GDAŃSK
Tagged:  •    •  
Image: 
pologd.png

W dniu 26 kwietnia 2017r. w Gdańskiej dzielnicy Przymorze w samym centrum osiedla pomiędzy blokami u podnóża Falowca odbyła się akcja protestacyjna pod POLOmarketem.

Początkowo akcja była zaplanowana na ok 40 minut jednak ze względu na duże zainteresowanie jakie wywołała wśród klientów i mieszkańców (rozdano ponad tysiąc ulotek) oraz byłych pracowników została przedłużona do 1,5 godziny. Akcje protestacyjne zostały wznowione ponieważ pomimo pewnych ustaleń z prezesem POLOmarketu nie zostały podjęte negocjacje z byłymi pracownikami.

Zamiast negocjacji pani radca prawny wysłała do pracowników pisma w których żąda natychmiastowo przesłania dokumentów potwierdzających zasadność naszych żądań. Dokumenty które My mamy są naszą własnością i jedyna instytucja która je może otrzymać jest sąd.

Zainteresowanie protestem w Gdańsku było bardzo duże, 90 procent klientów i osób które z ciekawości przyszły popatrzeć poparła nasz protest. Również kilku byłych pracowników którzy się zjawili z ciekawości postanowiło się przyłączyć do ZSP POLO. Zdobyliśmy bardzo dużo ciekawych informacji na temat POLOmarketów w Gdańsku zarówno od klientów jak i od byłych i obecnych pracowników.

Akcja w Gdańsku była akcją zapowiadającą protesty na pomorzu które się odbędą w niedługim czasie. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie na pewno będzie powtórzona przy ul. Jagiellońskiej 34. Podczas protestu udało nam się nagrać jak się przywozi towar do sklepu prywatnym samochodem i wnosi przez wejście główne do sklepu, pan który przywiózł towar był tak zdezorientowany że nie wiedział czy wchodzić do sklepu z towarem czy rzucić wszystko i uciekać. A podobno już się nie wozi tak towarów, tak twierdzi pewna pani regionalna a przynajmniej tak zeznała w inspekcji pracy. Widocznie się pomyliła mówiąc, że już nie praktykuje się takiego wożenia towaru. Czy było to chwilowe "niepraktykowanie", bo z przecieków z Bydgoszczy wiemy, że jednak dalej funkcjonuje proceder przewożenia towarów prywatnymi samochodami.

Zaskoczył nas brak Mobilków którzy do tej pory na akcjach jeździli za nami i nas nagrywali, albo nikt nie chciał albo Polo się nie przygotowało a szkoda bo tak lubimy jak nas nagrywają. Pozdrawiamy Gdańsk. Następne protesty na Pomorzu już w czerwcu, terminy podamy w drugiej połowie maja. Natomiast najbliższe akcje protestacyjne odbędą się w Bydgoszczy 2 maja na które serdecznie zapraszamy.

02.05.2017r. ul. Maksymiliana Kolbe 38 godz. 10:40
02.05.2017r. ul. Skłodowskiej-Curie 33 godz. 12:00
02.05.2017r. ul. Fordońska 410 godz. 13:20