Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Sklep Żabki czasowo zamknięty po wizycie ZSP
Tagged:  •  
Image: 
zabka.jpg

Związek Syndykalistów Polski - Związek Wielobranżowy Warszawa protestował w niedzielę 9 października w sprawie niewypłaconego wynagrodzenia w Żabce na ul. Obozowej 58. Pracodawca zalega byłej pracownicy kwotę ponad 5 tys. zł.

Oprócz problemów z niewypłaconym wynagrodzeniem, w tym za nadgodziny, pracownica była nękana wulgarnymi wiadomościami ze strony pracodawców, zmuszana do pracy bez okresu odpoczynku przez dłużej niż 10 dni łącznie. Stosowano też niezgodne z prawem, arbitralne potrącenia z pensji.

Podczas akcji protestacyjnej, grupa protestujących weszła do sklepu, żeby przekazać list z żądaniem zapłaty. Pracodawca był nieobecny, mimo że była to niedziela i powinien osobiście prowadzić sklep. Jednak sklep prowadzili pracownicy, którzy powiadomili szefa o proteście.

Niedługo potem, sklep został zamknięty, mimo że tego dnia ruch klientów był bardzo duży. Ajent zapewne obawiał się kontroli, która by wykazała łamanie prawa w zakresie handlu w niedzielę. Liczymy na to, że pracodawca zrozumie, że poniesione straty mogą być większe, niż kwota zaległego wynagrodzenia dla byłej pracownicy i że zostanie ono wypłacone. W przeciwnym przypadku, pod sklepem odbędą się kolejne pikiety.