Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Tumiraj: trwa walka z kradzieżą pensji w ośrodku terapii i diagnozy
Tagged:  •  
Image: 
tumiraj-small.jpg

Od października b.r. Związek Syndykalistów Polski prowadzi kampanię przeciwko kierownictwu Punktu Przedszkolnego i Centrum edukacji terapii i diagnozy Tumiraj przy ul. Regulskiej 86 w Warszawie w dzielnicy Ursus.

Trzy byłe pracownice ośrodka podjęły walkę i domagają się wypłaty zaległego wynagrodzenia, wypłaty ekwiwalentu urlopowego, sprostowania świadectw pracy i przesłania dokumentów Z3 do ZUSu. Jedna z nich jest w ciąży i została pozbawiona środków do życia przez nieuczciwego pracodawcę.

Tutaj rozmowa z poszkodowanymi:

Pod ośrodkiem odbyły się już dwie pikiety ZSP. Pikiety były zarejestrowane i przeprowadzone zgodnie z przepisami sanitarnymi, co oznacza że były w pełni legalne. Jednak dawny przełożony oszukanych pracownic postanowił zgłosić na policję rzekome naruszenie porządku publicznego "krzykiem, hałasem i alarmem", starając się zastraszyć pracownice i skłonić je do zaprzestania słusznego protestu. Zarzuty są w oczywisty sposób nieuzasadnione, gdyż legalne manifestacje nie naruszają porządku publicznego. Jednak pracownice zostały zmuszone do odwiedzin komisariatu.

Związek Syndykalistów Polski będzie prowadzić walkę aż do uzyskania spełnienia ich żądań względem pracodawcy-oszusta. Nie ma tolerancji dla kradzieży pensji!