Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Warszawa: Strajk Czynszowy
Image: 
vlepka1pz.png

WYRZUĆ URZĘDNIKA ZANIM ON WYRZUCI CIEBIE!

Wszyscy wiemy, że niepewność sytuacji lokatorów w Warszawie stale się pogłębia. Niekompetentni oraz obojętni na los lokatorów urzędnicy marnują publiczne pieniądze, jednocześnie odmawiając środków na remonty i budowę lokali komunalnych. Fatalne prawo ułatwia oszustom-kamienicznikom przejmowanie kamienic wraz z lokatorami.

W ciągu ostatniego roku, czynsze w naszych kamienicach wzrosły o 100-200%. Zgromadzone w ten sposób środki nie zostały przeznaczone na remonty kamienic, ale na nagrody dla urzędników. Gratulujemy urzędnikom takich sukcesów!

W takiej sytuacji nie możemy pozostać bierni. Wszelkie próby spokojnego i rzeczowego dialogu z władzami miasta nie przynoszą żadnych rezultatów. Obietnice uwzględnienia najbardziej podstawowych nawet postulatów organizacji lokatorskich spotkały się z brakiem zainteresowania Rady Miasta.

Nie mamy wielu środków, by zmusić do działania władze miasta. Brakuje nam na żywność i na leki, ogrzewanie zimą w lokalach pozbawionych centralnego ogrzewania kosztuje nas majątek. Nie mamy pieniędzy na prawników, by walczyć z bezprawnymi decyzjami urzędników.

Dlatego skorzystajmy z jedynej broni jaką posiadamy: strajku czynszowego.

Powstrzymajmy się od płacenia czynszów, do czasu, aż urzędnicy zauważą wreszcie opłakaną i pogarszającą się sytuację lokatorów. Wielu z nas i tak nie płaci czynszów w pełnej wysokości, bo mając wybór, czy zapewnić dziecku książki do szkoły, chorym rodzicom leki, czy płacić za nagrody skorumpowanych urzędników, wybiera, to co ważniejsze.

Nasz protest będzie trwać dopóty, dopóki nie zostaną spełnione nasze postulaty:

* Podwyższenie kryterium dochodowego, które umożliwi wynajęcie lokalu komunalnego osobom o zarobkach wyższych niż płaca minimalna, ale nadal zbyt małych, by wynająć mieszkanie od prywatnych właścicieli. Kryterium dochodowe nie może być niższe, niż najniższy dochód umożliwiający wynajęcie prywatnego mieszkania przy jednoczesnym spełnieniu podstawowych potrzeb. Dziś, osoby które zarabiają więcej niż 1485 zł, a mniej niż 2000 zł nie mogą dostać lokalu komunalnego, ani żadnego innego. Znajdują się w sytuacji bez wyjścia.

* Zaprzestanie, przez urzędników Wydziału Zasobów Lokalowych, systematycznego odmawiania prawa najmu lokatorom, którzy spełniają wszystkie kryteria, by otrzymać lokal socjalny lub komunalny. Nie akceptujemy wytłumaczenia, że w mieście panuje “trudna sytuacja mieszkaniowa”. To miasto ma obowiązek zaradzić tym problemom, tak by realizować swój obowiązek zapewnienia lokali potrzebującym. Dlaczego nie buduje się dość nowych lokali komunalnych? Na co idą nasze pieniądze?

* Zaprzestanie przyznawania lokatorom lokali nie nadających się do zamieszkania: zagrzybionych, pozbawionych podstawowych wygód (toaleta na korytarzu, brak ciepłej wody i gazu).

Urzędnicy zapomnieli, że to oni powinni służyć nam – mieszkańcom, a nie na odwrót. Stańmy razem do walki o swoje prawa i pomóżmy sobie nawzajem biorąc udział w tym proteście, bo tylko wspólnymi siłami będziemy w stanie wyegzekwować sprawiedliwość!

Solidarność Naszą Bronią!

www.strajkczynszowy.pl