Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Wygrana z Żabką w Warszawie!
Tagged:  •  
Image: 
zabka-protest.jpg

Związek Syndykalistów Polski - Związek Wielobranżowy Warszawa zorganizował w dniu 15 stycznia 2022 protest przeciwko niewypłaconej pensji w Żabce przy al. Jerozolimskich.

Poszkodowana przez pracodawcę pracownica, samotna matka, została zatrudniona przez niego bez żadnej umowy, zwolniona bez zapłaty za przepracowane dni i pozostawiona bez środków do życia przed Świętami Bożego Narodzenia. Pracodawca zbywał ją, unikał z nią kontaktu, oskarżał o rzekome kradzieże, a kiedy przyszła do sklepu po należne jej pieniądze wezwał ochronę.

Choć pracodawca nie był obecny w sklepie podczas pikiety, odbierał telefony od policji i pracowników i był na bieżąco poinformowany o sprawie. Z przyjemnością informujemy, że dzień po pikiecie, ajent Żabki w całości wpłacił zaległe wynagrodzenie na konto pracownicy! Kolejny raz okazało się, że akcje bezpośrednie przynoszą rezultaty, których próżno by było oczekiwać po długich sprawach w sądzie.

Niestety sklepy Żabki pozostają siedliskiem patologii polegającej na systematycznym okradaniu pracowników z ich pensji. Na tego typu zachowania, jawne złodziejstwo, przemoc ekonomiczną wobec słabszych i oszczędzanie na pracownikach, nie ma naszej zgody! Jeśli pracujesz lub pracowałaś/eś w sieci Żabka i potrzebujesz pomocy w odzyskaniu należnego Ci wynagrodzenia, napisz do nas!

https://zabka.zsp.net.pl
e-mail: info@zsp.net.pl