Pracujesz na umowie śmieciowej? Możemy pomóc!

Kolejne kroki "Solidarności" utrudniające ujawnianie łamania prawa w Dino
Tagged:  •  

Zarząd Regionu Wielkopolska "Solidarności" stara się nie dopuścić do tego, by informacje o naruszeniach prawa pracy przez market Dino Polska S.A. zostały ujawnione.

O działaniach Regionu Wielkopolska "Solidarności", które zmierzały do tego, by zniechęcić Magdę, wiceprzewodniczącą "S" w Dino do walki o swoje przywrócenie do pracy i do nakłonienia jej do milczenia o Dino, pisaliśmy już tutaj:

https://zsp.net.pl/jak-biurokrata-zwiazkowy-probuje-ukrocic-protest-w-spr...

Gdy Magda postanowiła walczyć dalej i nie dała zakneblować sobie ust, "Solidarność" podjęła uchwałę skreślającą ją z listy członków związku. Pretekstem było, że działa w Związku Syndykalistów Polski - co jednak nie jest sprzeczne ze statutem Solidarności (ZSP nie jest organizacją oficjalnie zarejestrowaną w KRS). O tym, jak swoimi działaniami "Solidarność" udowadnia, że jest żółtym związkiem, pisaliśmy tu:

https://zsp.net.pl/swoimi-dzialaniami-wobec-bylej-pracownicy-dino-solidar...

Teraz Region Wielkopolska poszedł o krok dalej i wystosował do Państwowej Inspekcji Pracy list, żądając nie udostępniania Magdzie informacji o wynikach kontroli przeprowadzonych na podstawie zgłoszeń Magdy.

Wygląda więc na to, że Region Solidarności wykonał kolejny ruch zmierzający do tego, by chronić pracodawcę łamiącego prawo i nie dopuścić, by informacje o łamaniu prawa wydostały się na światło dzienne kanałami których nie jest w stanie zablokować Region Wielkopolska "Solidarności".

Poniżej list z Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu, który świadczy o tych działaniach Regionu.

https://zsp.net.pl/files/magdapip.jpg